Mareste fontul
Micsoreaza fontul
Alb si negru
Inverseaza culorile
Agenția Națională a Funcționarilor Publici
Promovăm PERFORMANȚA, punem în valoare OAMENII din serviciul public!

Instituțiile UE recrutează secretari

Oficiul European pentru Selecția Personalului (EPSO) informează că instituțiile Uniunii Europene caută personal pentru desfășurarea de activității de secretariat.
Persoanele selectate îşi vor desfăşura activitatea în cadrul unor echipe de o mare diversitate, oferind sprijin uneia sau mai multor persoane, departamentelor sau unităților din cadrul instituției angajatoare.

Atribuțiile  principale:
· pregătirea, gestionarea și finalizarea documentelor și a dosarelor;
· sprijinirea organizării și a coordonării activităților unității și/sau ale departamentului (reuniuni, deplasări oficiale, agende);
· documentare şi difuzare de informații (actualizarea bazelor de date, a dosarelor etc.).

Condiţiile de participare:
· cetățenie europeană;
· cunoașterea temeinică a uneia dintre cele 24 de limbi oficiale ale UE (nivel C1);
· cunoașterea la un nivel satisfăcător a limbii engleze sau franceze (nivel B2);
· studii secundare absolvite cu o diplomă care oferă acces la învățământul superior, urmate de o experiență profesională de cel puțin 3 ani în domeniul secretariatului sau formare profesională, urmată de o experiență profesională de cel puțin 3 ani (gradul SC1);
· o cunoaștere aprofundată a instrumentelor informatice (procesarea textelor, foile de calcul, bazele de date etc.).

Pentru mai multe informații cu privire la criteriile și procedura de selecție, precum și privind modalitatea de depunere a candidaturii, vă rugăm să consultați: secretaries.eu-careers.eu.
Termenul limită pentru depunerea candidaturii este 8 septembrie 2020, ora 12.00 (după-amiaza), ora Bruxelles-ului.
Referință: EPSO/AST-SC/10/20

Categorie: Știri și comunicate, luni, 06 iulie 2020

Legături

Anunturi

Arhiva anunturi